Kategorie

Popularne artykuły

Zostań taksówkarzem w Wielkiej Brytanii

Jeśli zastanawiasz się nad karierą kierowcy taxi w Anglii, podpowiemy jak załatwić wszelakie formalności. Specjalność taksówkarza to coś dla ludzi ceniących samodzielność oraz kontakty z innymi osobami. I pomimo tego, że wejście do uprawnień poprzedzają pokaźne dokumenty, to zaleca się się o nie postarać, ponieważ opcje zarobkowe w kompletnie rekompensują te trudy.

Najważniejszą rzeczą jest licencja osobista na prowadzenie gdansk taxi. Wyrabiana jest ona poprzez lokalny urząd gminy. Uprawnienia do kierowania takiego rodzaju może zdobyć w zasadzie każdy obywatel danej gminy, jeśli w ciągu ostatnich pięciu lat nie był skazany prawomocnym wyrokiem sądu. Pośród standardowo wymaganych zaświadczeń, załączanych do aplikacji, mają obowiązek znajdować się: prawo jazdy, inny dokument stwierdzający tożsamość (dla przykładu paszport), numer ubezpieczenia społecznego jak i potwierdzenie adresu za ostatnie 5 lat.

Jeżeli aplikant mieszka pod określonym adresem w Wielkiej Brytanii dłużej niż rok, to z reguły urząd zaakceptuje pisemną deklarację w kwestii jego ubiegłego adresu. Jeśli jednak nie, powinniśmy wykazać swoją historię zamieszkania, z reguły przez okazanie rachunku ze starego mieszkania. W tym miejscu może pojawić się problem dla osób, jakie wcześniej mieszkały w naszym państwie. Z uwagi na różnicę między polskimi a brytyjskimi rachunkami, polskie rachunki nie okażą się należyte do udowodnienia tej kwestii.

Na nic zda się też dowód osobisty. Jedyną akceptowaną formą udowodnienia polskiego adresu są listy uwierzytelniające od poprzednich pracodawców, szkół czy też uczelni. W takim liście, stworzonym oczywiście w języku angielskim, powinny się odnaleźć trzy kwestie: dane osobowe aplikanta, jego polski adres plus stwierdzenie, iż służył on lub uczył się w konkretnej placówce w danym czasie.Powiązane słowa: