Kategorie

Popularne artykuły

Zabezpiecz się przed złodziejami

Wedle policyjnych statystyk z roku na rok ilość włamań stopniowo maleje. Jak to się dzieje? Coraz lepiej zabezpieczamy swoje domy jak również mieszkania przed złodziejami, stosując sprawdzone rozwiązania a ponadto nowinki technologiczne. Przed wyjazdem na wakacje zainwestuj w nowe okna antywłamaniowe czy też wzmocnij swe stare.

Bowiem złodzieje przeważnie usiłują dostać się do domu poprzez okno, zwłaszcza balkonowe czy też wychodzące na taras. Okna antywłamaniowe są dużo bardziej kosztowne, ale prawdopodobieństwo ich rozbicia czy otworzenia jest znikome. Kiedy nie stać nas na nie, zamontujmy w starych oknach nowe zamki, okucia ewentualnie kraty. Najlepsze, ażeby prawidłowo je zamknąć oraz sprawdzić przed wyjściem. Nie zapominajmy o okienku w piwnicy. Najczęściej podczas oceniania pomijamy je oraz nie zdajemy sobie sprawy, iż możemy tym samym ułatwić robotę złodziejowi.

Bardzo dobrym wyjściem jest okratowanie tych małych okienek. Wtenczas, jeśli zapomnimy je zamknąć, włamywacz nie będzie w stanie poprzez nie wejść. Bardzo warto zamontować drzwi antywłamaniowe. Wykazują one stosowny zamek centralny, taki który po zamknięciu rygluje drzwi w kilku miejscach na obwodzie. Gdy nie wymienimy starszych drzwi, powinniśmy je wzmocnić a także zastosować dobry zamek. W minionych latach rośnie ilość instalowania przez obywateli takich ochron swojego mieszkania, jak systemy alarmowe Dębica. Musimy wspomnieć o solidnej bramie garażowej, szczególnie wtedy, kiedy przez garaż można wejść do domu.

Fundamentalne jest także to, aby drzwi prowadzące z garażu do domu były mocne a także posiadały atestowane zamki. Doskonałym rozwiązaniem jest zainstalowanie programatora czasowego. Podłączamy do niego jakiś wynalazek np. lampkę, telewizor i wkładasz do gniazdka. Podłączone urządzenie będzie włączać się a oprócz tego wyłączać w czasie, w którym sam jeden zaprogramujesz. Złodziej będzie dumał, że ktoś z lokatorów jest w mieszkaniu i z całą pewnością zniechęci go do włamania.Powiązane słowa: