Kategorie

Popularne artykuły

Kiedy wezwać pomoc drogową?

Z pewnością każdy przetrwał to przynajmniej raz. Jedziemy w daleką drogę, za tobą około 1/3 drogi, przed tobą kilka godz. do upragnionego celu a momentalnie auto postanawia się zastopować. Ponadto w samym sercu... niczego. Po lewo obsiane zbożem hektary, po prawej duży las. Za to spod auta zaczynają wychodzić łagodne smugi białego dymu.

Co w takiej sytuacji? Pierwsza myśl bywa różna: bądź heroiczne "dam radę sam", lub spanikowane: "jak ja sobie poradzę?". W obydwu sytuacjach - weź powolny oddech i bez stresu. Lepiej nie podejmuj się działania pod maską auta. Nie dolewaj oleju ani płynu do chłodnicy. O ile auto odmówiło posłuszeństwa, lub jeszcze gorzej – najzwyczajniej się z niego dymi, to pewnie usterka, której nie da się naprawić w paręnaście momentów. A nawet jeżeli uda się to na miejscu, to zapewne sprawnym specjalistom, więc stosowniej nic nie rób – później okaże się, iż drobna naprawa stanie się olbrzymim problemem.

Pozostaje ci jedynie wezwać pomoc drogową. Wiele osób waha się zatelefonować po pomoc, bojąc się, iż usterka samochodu to tylko szczegół, zaś czekanie na ekipę może trwać niezwykle długo. Jeżeli jednak chodzi o Pomoc Drogowa Wrocław na przykład oferuje jedne z najprężniejszych ekip, więc nie warto się obawiać. Bardzo szybko przyjadą do zleceniodawcy oraz podejmą decyzję co dalej. Pomoc nierzadko ma ze sobą adekwatny sprzęt, toteż zrobią szybką diagnostykę z komputerem.

Wtedy okaże się, czy starczy wymienić jakąś uszkodzoną część, jaka zdecydowała się zepsuć właśnie w trakcie dłuższej trasy, czy należy przetransportować auto do warsztatu. Mężczyźni najczęściej mają ze sobą lawetę, stąd też zupełny czas oczekiwania nie jest zbyt długi, wszystko pójdzie po prostu błyskawicznie.Powiązane słowa: