Kategorie

Popularne artykuły

Importowanie z zagranicy

Każdy handlowiec rozważający importowanie towarów z poza granic kraju musi przed wykonaniem jakiegokolwiek ruchu prawidłowo przemyśleć te przedsięwzięcie. Spójrzmy na wykaz najważniejszych spraw, o które trzeba zadbać.

Pierwszym etapem jest odnalezienie trafnego kontrahenta, jeżeli takowego nie mamy. Oto parę wskazówek:

  • poszukiwanie warto rozpocząć od przeglądnięcia internetowych baz przedsiębiorstw z interesujących nas krajów,
  • do potencjalnych partnerów na początek warto zredagować wiadomość, natomiast gdy nie dostaniemy odpowiedzi, wtedy skorzystać z kontaktu telefonicznego,
  • w przypadku korespondencji pisanych nie zaleca się korzystać z różnych translatorów, bowiem zawsze tworzą one całkowite bzdury.
Kiedy już ugadamy się z którymś kontrahentem, trzeba będzie zadbać o sprowadzenie swojego towaru do kraju:

  • Jeżeli dysponujemy busem, możemy spróbować zrobić to samodzielne, choć nim wyruszymy przeliczmy koniecznie koszta tej podróży,
  • nierzadko warto skorzystać z oferty firm spedycyjnych, oferujących transport międzynarodowy z wybranych krajów.

Stosując się do powyższych rad powinniśmy sobie poradzić. Jeśli jednak będziemy mieli jakieś wątpliwości, może opłacać się skorzystać z porady specjalisty, np. prawnika.

Komentarze:

Wojciech
Mam ogromną prośbę, w niedalekiej przyszłości będę jechał na delegację do Zakopanego i potrzebne jest mi auto. Znalazłam wypożyczalnie http://tom-trans.eu, czy macie wiedzę czy jest okej? Jaki wóz wybrać? Dziękuję za opinie.Powiązane słowa: